Bulutfon hizmet ve aboneliğim nasıl iptal edilir?

Değerli abonemiz,
Bu makalemizde Bulutfon abonelerinin hizmet ve aboneliklerini nasıl iptal edebileceğini tek tek anlatmaya çalışıyoruz. Detaylara girmeden önce şunu belirtmek isteriz; telefon hatları hariç Bulutfon’dan tüm ürün ve hizmetleri online işlem merkezimizden kendiniz iptal edebilirsiniz. Telefon hatlarının tahsisi ve iptalı regülasyondan dolayı yazılı beyan ile yapılmaktadır.
Lütfen aşağıdaki linkten iptal etmek istediğiniz ürünü seçiniz.

Santral İptali

Bulutfon’da santral iptalini online işlem merkezi üzerinden kendiniz yapabilirsiniz. Yapmanız gereken Muhasebe > Ürünler ve Hizmetler menüsüne gitmek ve ilgili listeden santral ürünün en sağında bulunan İptal et düğmesine basmaktır.

Bulutfon Ürünler ve Servislerim sayfası
Ürünler ve Servislerim
Santra İptali
 • İptal işlemini santral paketinizin bitiş tarihinde işleme alınacaktır. Bu dönemin sonuna kadar santralinizi kullanabilirsiniz. İlgili listede Son Ödeme Tarihi olarak gözükmektedir.
 • Bulutfon ön ödemeli çalışan bir servis olduğundan ödeme yapmadığınız zaman santral hizmetini otomatik olarak iptal edilecektir.

Önemli! Santral paketiniz iptal olunca hatlarınız otomatik iptal olmuyor.
Santral hizmetini iptal olunca telefon hatlarınız iptal olmamaktadır. Bir çok abonemiz santral ödemesini yapmadıkların santraliyle birlikte telefon hatlarınında iptal olduğunu düşünmektedir. Eğer santral ile birlikte telefon hatlarınızı da iptal ettirmek istiyorsanız lütfen telefon hattı iptal bölümümüzü okuyunuz.

Faks İptali

Faks iptalini aynı santral iptali gibi Bulutfon Online İşlem merkezi üzerinden yapabilirsiniz. Muhasebe > Ürünler ve Hizmetler menüsünden Faks hizmetinin en sağındaki İptal et düğmesine basıp, şifrenizi girmeniz gerekmektedir.

 • İptal işlemini faks paketinizin bitiş tarihinde işleme alınacaktır. Bu dönemin sonuna kadar faksınızı kullanabilirsiniz. İlgili listede Son Ödeme Tarihi olarak gözükmektedir.
 • Bulutfon ön ödemeli çalışan bir servis olduğundan ödeme yapmadığınız zaman faks hizmetiniz otomatik olarak iptal edilecektir.

Aylık Konuşma (Dakika) Paketleri İptali

Aylık konuşma (dakika) paketleri iptalini aynı diğer hizmetlerin iptali gibi Bulutfon Online İşlem merkezi üzerinden yapabilirsiniz. Muhasebe > Ürünler ve Hizmetler menüsünden aylık konuşma (dakika) hizmetinin en sağındaki İptal et düğmesine basıp, şifrenizi girmeniz gerekmektedir.

 • İptal işlemini ay sonunda işleme alınacaktır ve gelecek dönem için tekrar konuşma paketiniz oluşturulmayacaktır. Ay sonuna kadar kalan dakikalarınızı kullanabilirsiniz.
 • Eğer ay sonuna kadar konuşma paketinizi ödemezseniz ayın birinde otomatik konuşma paketini iptal olacaktır. Yeniden hizmeti almak isterseniz dakika paketi almanız gerekmektedir.

Telefon Hatların İptali

Bulutfon’da hat iptal işlemi mevzuattaki kısıtlardan dolayı Online İşlem Merkezinden anında işleme alınmayan tek iptal işlemidir. Haberleşme Kanuna göre hat tahsis ve iptalleri ancak yazılı beyanla yapılabilmektedir. Bu konu şirketimizin bir politikası değil Haberleşme Kanunun’da belirlenen bir durumdur.

Telefon hattı iptal dilekçesinin hazırlanması

Tarafımıza bir dilekçe yazmanız ve kimliğini üstüne koyup resmini bizlere sistemde kayıtlı olan e-postanızla destek@bulutfon.com adresine e-posta göndermelisiniz.

 1. Yukarıda bulunan hat iptal formalarından vergi levhanız varsa kurumsal, yoksa bireysel hat iptal formunu indiriniz.
 2. İlgili dilekçeyi aşağıdaki resimde olduğu gibi beyaz bir kağıt ve mavi kalem kullanarak hat sahibi (yetkili kullanıcının) kendi el yazısıyla yazabilir veya boş formu çıktı alıp doldurabilir. Sadece hat sahibinin (yetkili kullanıcının) düzenlediği dilekçeler kabul edilmektedir.
 3. Hat sahibinin kimliğinin ön yüzü üste gelecek şekilde bir fotoğrafını çekin.
 4. Sonrasın çektiğiniz bu fotoğrafı destek@bulutfon.com adresine e-posta olarak gönderin.
 5. Müşteri temsilcisiniz sizleri arayıp, iptal konusunda telefonla teyidinizi aldıktan sonra işleminizi yapacaktır. Lütfen müşteri temsilcimizin telefonlarını açınız.
Bulutfon hizmet ve aboneliğim nasıl iptal edilir? 1

Hat iptalinde dikkat edilmesi gerekenler

 • Dilekçeyi hat sahibi (yetkili kullanıcı) mı doldurdu? (Genellikle alt kullanıcılar dolduruyor. Sadece yetkilinin dilekçeleri işleme alınabiliyor.)
 • Dilekçede ad soyad ve imzası ve tarih alanları dolduruldu mu? (Genellikle unutuluyor.)
 • E-posta ve cep numaraları okunaklı mı? (Genellikle O harfi ve 0 rakamı karışıyor.)
 • Kimliğin ön yüzü gözükecek şekilde fotoğraf çekildi mi? (Bazen kimliğin hem ön yüzü hem arka yüzü olacak şekilde tarama yapılıyor. Sadece ön yüzü gözükmeli ve fotoğraf olmalı.)
 • Dilekçe fotoğrafı renkli mi? (Bazen cep telefonlarında olan tarayıcı uygulamaları resimleri siyah beyaza çeviriyor.)
 • Dilekçeye kimlik, imza digital ortamda photoshop, paint vb bir programla eklenmemelidir. Fiziki olarak kimlik koyulmalı ve resmi çekilmelidir.
 • Hat iptali dilekçesi firmamıza ulaşınca sistemde kayıtlı olan numaranızı müşteri temsilcisi arkadaşlarımız arayacak ve talebinizi sözel olarakta teyit edecektir. Lütfen iptal dilekçesi sonrası teyit amaçlı telefonlarımızı cevaplayınız.

Hat iptallerinde bilinmesi gerekenler

 • Hat iptal işlemi gerçekleşince sistem sizlere e-posta ve SMS ile bilgilendirme yapmaktadır.
 • İptal edilen hatlarınız 1 yıl sizin adınıza rezerve edilmektedir. Bir yıldan sonra hatlar başka abonelere tahsis edilmek üzere tekrar havuza aktarılmaktadır.
 • Bir yıl içinde aynı hattı almak için sizlerden tekrar ıslak imzalı abonelik sözleşmesi, kimlik, vb tüm evraklar tekrar istenecektir. İptal olan hatlarınızı eski sözleşmelerinize istinaden tekrar tahsis edemiyoruz.
 • Bulutfon’da santral, faks vb hizmetleri kullanabilmeniz için en az bir aktif hattınız olmalıdır. Eğer tüm hatlarınızı iptal ederseniz Bulutfon’daki santral, faks vb hizmetleri kullanamazsınız.

Önemli! Tüm hatlar iptal olursa kalan TL bakiyenizi en geç 2 yıl içinde almalısınız.
Eğer abone Bulutfon’daki tüm hatlarınızı iptal ederse tarafımızda kalan TL bakiyenizi iade formu veya iade faturasına istinaden aboneye aynı gün içinde iade ediyoruz. Eğer iade formu veya iade faturasını düzenlemezseniz ilgili tutarı sizin adınıza iki yıl boyunca saklıyoruz. Tekrar abonelik açtırmanız durumu için iki yıl içinde bu tutarı sizin hesabınıza tekrar tanımlıyoruz. İki yılın sonunda ilgili tutarı BTK’nin kurul kararı kapsamında Altyapı ve Ulaştırma Bakanlığı hesabına aktarıyoruz.
– TL bakiyeleri başka bir aboneye devir olmamaktadır. Sadece iade olabilir veya yeniden abonelik yapılması durumunda kullanılabilir.
– TL bakiyesinin iadesi için bireysel abonelerin iade formu, kurumsal abonelerin ise iade faturası düzenlemesi gerekmektedir.
– İade işlemi sadece abonenin banka hesabına veya ödemeyi yaptığı kredi kartına yapılabilir. Başka bir kişinin hesabına ödeme yapılamaz.


Scroll to Top