Bulutfon santral komutları nelerdir?

Çağrı Aktarma

(*1) i tuşlayınız.Santralden,karşı tarafa bekleme müziği dinletilirken,size “Dahili numarayı giriniz” anonsu dinletilir.Dahili numarayı tuşladığınızda ilgili dahili çalar.Dahili cevapladığında dahili ile görüşebilir,aktarılacak çağrı hakkında bilgi verebilirsiniz.Daha sonra ( * ) ile çağrıyı aktarabilir, ( # ) ile çağrıyı geri alabilir, ( 0 ) ile üçlü konferans görüşmesi yapabilirsiniz. Üçlü konferans görüşmesi 1 harici 2 dahili numara arasında yapılabilir. Bu özellik, gelen ve giden aramada kullanılabilir

Beklemeye Alma

(*3) ü tuşladıktan sonra, hem kullanıcı,hem de arayan kişi beklemeye alınır.Bekleme esnasında her iki tarafa bekleme müziği dinletilir.( # ) ile çağrıyı geri alabilirsiniz.Bu özellik, gelen ve giden aramalarda kullanılabilir.

Çağrı Çekme

(*88) i aradığınızda ,başka bir dahiliye gelen çağrıyı kendi dahilinize çekerek cevaplayabilirsiniz.

Arama Komutları

  • (*80) Tekrar Arama (Redial) (*80) i aradığınızda ,dahiliden aranan son numara tekrar aranır.
  • (*81) Geri Arama (*81) i aradığınızda ,dahiliye gelen son çağrı geri aranır.

Test Komutları

  • (*71) Eko Testi (*71) i arayarak hattınızda eko var mı kontrol edebilir,görüşme kalitesini test edebilirsiniz.
  • (*72) Gecikmeli Eko Testi (*72) i arayarak, 5 sn gecikmeli olarak ,hattınızda eko var mı kontrol edebilir,görüşme kalitesini test edebilirsiniz.
  • (*73) Bekleme Müziği Testi (*73) i arayarak, Santralinizde kullanılan bekleme müziğini dinleyebilirsiniz.

Santral Özellik Komutları

  • (*11) Faks Sinyali   Dışarıdan aramalarda tuşlanıldığında santral sadece faks sinyali göndermeye başlar. PSTN analog hatlardaki eski tip faks cihazlarını kullanarak telefonunuza faks çekmek isteyenler bu santral komutunu kullanarak sürekli faks sinyali alabilirler.
  • Öncelikle faks gönderip alabilmek için faks hizmeti satın almanız gerekmektedir. Faks hizmetinin ücreti yıllık olarak 99 TL tutarındadır. Ayrıca faks gönderimi için yapılan aramalar konuşma tarifesi üzerinden ücretlendirilmektedir.
  • (*99) Sesli Mesaj Kutusu Dahili numaranızdan *99’u tuşlarsanız şifresiz olarak Bulutfon sesli mesaj sistemine bağlanabilirsiniz. Harici bir numaradan santralinizi arayıp *99 tuşladığınızda da mesajlarınızı dinleyebilirsiniz. Dahili numaranız ve Bulutfon sesli mesaj sisteminden daha önce belirlediğiniz sesli mesaj şifresi ile Harici bir numaradan sesli mesaj sistemine bağlanabilirsiniz.

Bu kılavuz size yardımcı oldu mu?

İlişkili Kılavuzlar

Scroll to Top