Bulutfon’a başlangıç

Bulutfon’da hesabınızı oluşturduğunuz zaman kullanıcı paneliniz otomatik olarak oluşacaktır.

İlk başta hesabınızın doğrulanması ve seçtiğiniz numarayı kullanabilmeniz için sizden ıslak imzalı olarak ulaşması istenen evrakların kargo yapılması ve diğer sizin bilgilerinizin doğrulanması için gerekli evrakları panelinizden yüklemeniz beklenecektir.

Abonelik MenüsüBulutfon'a başlangıç 1

 1. Hesap Bilgileri bölümünde yetkili olarak giriş yaptığınız bilgileri görebilirsiniz. Bu bilgiler üzerinde değişiklik yapamazsınız.
 2. Evraklar bölümünden sizden abonelik esnasında istenen ıslak imza gerektirmeyen belgelerinizi yükleyebilirsiniz. Yüklenmesi gereken evraklar ile ilgili buradan inceleme yapabilirsiniz.
 3. Adres Yönetimi alanından kullanıcı hesabınıza birden fazla adres eklemek istediğiniz ya da mevcut fatura adresinizi değiştirmek istediğiniz zaman bu bölümden giriş yapmanız gerekecektir. Adres ekleme ile ilgili buradan inceleme yapabilirsiniz. 

Ayarlar Menüsü

Bulutfon'a başlangıç 2

 1. Kredi bildirimleri bölümünde santralinize yüklediğiniz TL miktarınız, konuşma paketi ve sms paketinizden belirlediğiniz miktarın altına düştüğü zaman uyarı bilgilendirmelerini aktifleyebilirsiniz. Dilerseniz bittiği an kayıtlı kartınızdan ücreti otomatik çekilerek belirttiğiniz paketin yüklenmesini gerçekleştirebilirsiniz. Kredi yükleme talimatı ile ilgili buradan inceleme yapabilirsiniz.
 2. Kullanıcılar alanından panelinize girmesini istediğiniz kişilerin mail adresi ve gsm numarası ile ekleyebilir ve kendi şifreleri ile panele erişim yaparak işlem yapmasına izin verebilirsiniz. Yeni kullanıcı ekleme ile ilgili buradan inceleme yapabilirsiniz.
 3. Roller bölümünden giriş izni olan kullanıcıların yapabildikleri işlemleri sınırlandırarak erişimlerini sizin izin verdiğiniz ölçüde yapabilmeleri için ayarlayabilirsiniz.

E-posta ve cep numarası değişikliğiBulutfon'a başlangıç 3

 1. Panelinizde bulunan sağ üst bölümde resim işaretine tıklayarak gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. Profil bilgileri değişikliği için buradan inceleme yapabilirsiniz.

Pano Menüsü

Bulutfon'a başlangıç 4

Pano alanında karşınıza çıkan bilgiler santral hizmeti kullanan müşterilerimiz için öncelikli ihtiyaç duyulabilen bilgilerdir.

 1. TL bakiyeniz alanında santralinizde yüklü olan TL miktarını göstermektedir. TL yüklemek için buradan inceleme yapabilirsiniz.
 2. Konuşma paketiniz alanında aylık dakika içeren paketiniz ve kalan kullanım hakkınız görünecektir.Konuşma paketi almak için buradan inceleme yapabilirsiniz.
 3. SMS krediniz bölümünde onaylı bir SMS başlığı sonrası aldığınız kredinin kalan miktarı görünmektedir. SMS başlığı oluşturabilmek için buradan inceleme yapabilirsiniz.
 4. Bekleyen ödemeleriniz alanında ödenmesi gereken ve ödeme günü gelen satın aldığınız hizmetlerinizi görebilirsiniz.
 5.  Son 5 görüşme geçmişi bölümünden yapılan son 5 görüşmenizin detaylarını görüntüleyebilirsiniz.

Ses Menüsü

Bulutfon'a başlangıç 5

 1. Görüşme geçmişi alanında yapmış olduğunuz gelen ve giden arama geçmişinizi görüntüleyebilirsiniz.
 2. Numaralarım alanında mevcut numaralarınızı görüntüleyebilir ve yeni numara alabilirsiniz. Yeni numara almak için buradan inceleme yapabilirsiniz.
 3. Konuşma paketleri bölümünde aylık dakika içeren varsa mevcut paketinizi görüntüleyebilir, değiştirebilirsiniz. Eğer mevcut paketiniz yoksa dilerseniz paket alabilirsiniz. Konuşma paketi almak için buradan inceleme yapabilirsiniz.
 4. TL yükle alanında mevcut TL miktarınızı görüntüleyebilirsiniz. Eğer TL yüklemek isterseniz bu bölümden yükleyebilirsiniz.TL yüklemek için buradan inceleme yapabilirsiniz.
 5. Cihazlar alanından IP telefon, kulaklık yada fxs cihazı satın alabilirsiniz.

Santral Menüsü

Bulutfon'a başlangıç 6

 1. Paketim alanından mevcut santral paketiniz görüntüleyebilir ve değiştirebilirsiniz. Santral paketiniz yoksa buradan satın alabilirsiniz. Santral paketi alma ile ilgili buradan inceleme yapabilirsiniz.
 2. Santralimi yönet bölümünden santral ayarlarınızı yapabileceğiniz alana geçiş yapabilirsiniz. Santral kurulumu ile ilgili olarak buradan inceleme yapabilirsiniz.

Faks MenüsüBulutfon'a başlangıç 7

 1.  Faks gönder bölümünde panelinize giriş yaparak faks gönderebilirsiniz.
 2. Gelen fakslar bölümünde size gönderilen tüm faksları görüntüleyebilirsiniz.
 3. Gönderilen fakslar bölümünden sizin gönderdiğiniz faksları görüntüleyebilirsiniz.
 4. Faks ayarları bölümünde faks göndermek için yetkili e posta ekleme, gelen faksın bildirileceği e- posta adresi değiştirme işlemlerini yapabilirsiniz.

Muhasebe MenüsüBulutfon'a başlangıç 8

 1. Faturalarım alanından ay içinde yapmış olduğunuz ödemelerinizi, kesilen faturalarınızı görebilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
 2. Otomatik ödeme alanından kredi kartınızı sisteme ekleyerek tekrarlanan hizmetlerinizin ödemelerinin her ay kayıtlı kartınızdan yapılmasını gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartınızı sisteme ekleyerek otomatik ödeme başlatabilmek için bu alandan inceleme yapabilirsiniz.
 3. Banka bilgileri bölümünden Bulutfon Telekomünikasyon A.Ş’ye ait havale yapabileceğiniz banka bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Yardım Alanı

Bulutfon'a başlangıç 9

Bu alanda çalışma saatlerimiz ve bu saatler arasında bize her zaman hızlı bir şekilde ulaşabileceğiniz destek@bulutfon.com adresimiz belirtilmiştir.

Bu kılavuz size yardımcı oldu mu?

İlişkili Kılavuzlar

Scroll to Top