DinamikCRM Entegrasyonu ve Kurulumu

DinamikCRM entegrasyonu, müşterileriniz ile yaptığınız görüşmeleri, görüşmelerin ses kayıtlarını, dahili numaralarını ve bakiye durumunuzu Dinamikcrm paneli üzerinden görüntüleyebilmenizi sağlamaktadır.

DinamikCRM entegrasyonu ile müşteri telefon numaralarını bilgisayarınıza kurulu bir softphone üzerinden arayabilirsiniz.

Gerekli süre: 5 dakika.

DinamikCRM entegrasyonu kurulumu

 1. API anahtarının görüntülenmesi

  Bulutfon kullanıcı panelinde Santral > Genel ayarlar > Geliştirici araçları sayfasından API anahtarınızı görüntüleyebilir, silebilir ve tekrar oluşturabilirsiniz. Görüntülediğiniz api anahtarını kopyalayınızDinamik CRM api anahtarı

 2. DinamikCRM entegrasyonu ve ayarlanması

  Araçlar > Entegrasyonlar sayfasından Bulutfon’a tıklayınız.
  Araçlar > entegrasyonlar

 3. Api anahtarının kayıt edilmesi

  Api anahtarı alanına kopyaladığınız api anahtarını yapıştırınız. DinamikCRM de kullanmak istediğiniz santral numarasını yazınız. Aktif kutucuğunu işaretleyiniz ve kaydet tuşuna basınız. Dinamikcrm Api anahtarı kayıt

 4. Api kayıt onayı

 5. Kullanıcı dahilisinin ayarlanması

  DinamikCRM kullanıcısı için bir dahili belirleyiniz. Bulutfon kullanıcı panelinde Santral > Dahililerden dahilinizi öğrenebilirsiniz. Kullanmak istediğiniz dahili numarasını Dinamik CRM kullanıcı detayına kayıt ediniz.

  Dinamilcrm kullanıcılar

 6. DinamikCRM Entegrasyonu ve Kurulumu 1

 7. Dinamikcrm dahili

 8. Müşteri numarasını softphone ile arama

  DinamikCRM müşteri detayından, müşterinizin telefon numarası yanındaki arama düğmesine basarak arama başlatabilirsiniz. Bunun için bilgisayarınızda yüklü bir softphone uygulaması olması gereklidir. Uygulamaya kullanıcının dahilisini kayıt ederek ve bilgisayarınızın varsayılan arama uygulaması olarak softphone’u seçerek arama yapabilirsiniz.
  Bilgi bankamızdan softphone uygulamaları ve kurulumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Softphone Uygulamaları Müşteri arama

Scroll to Top