Faks gönderme

Nasıl Faks Gönderilir?

Öncelikle faks gönderip alabilmek için faks hizmeti satın almanız gerekmektedir. Faks hizmetinin ücreti yıllık olarak 199 TL tutarındadır. Ayrıca faks gönderimi için yapılan aramalar konuşma tarifesi üzerinden ücretlendirilmektedir.

Faks gönderme 1

  • “Faks Başlığı” alanına faks hakkında bir açıklama girebilirsiniz. Gönderilecek faksın üzerine not olarak düşülür, zorunlu değildir.
  • “Faksın çıkacağı numara kısımında, gönderen olarak hangi numaranızı kullanmak istiyorsanız o numaranızı seçiniz.
  • “Gönderilecek Numaralar” alanına Faks göndermek istediğiniz numaraları giriniz. Numaralar başında 90 olacak şekilde girilmelidir ör: 908508850000. Numaraları virgül(,), noktalı virgül(;) veya enter ile ayırarak birden fazla alıcı girebilirsiniz.
  • “Gönderilecek Belge” kısmından Fakslanacak belgenin dosya yolunu hedef gösteriniz.Faks olarak gönderilecek dosyanız, PDF, JPG, PNG, GIF, TIFF tiplerinde olmalıdır.
  • Faks gönderiminde sadece tek bir belge gönderilebilir. Birden fazla dosya gönderilemez
  • Dosyaları birleştirerek tek bir belge yapabilirsiniz.
  • “Faks Gönder” Tuşuna basınız.
  • Yurt dışı numaralara faks gönderebilirsiniz.

Faks Aramasının Ücretlendirilmesi

Arama süresi yüklenen dosya boyutuna ve içeriğine göre değişmektedir. Sadece yazı içeren bir dosya ile sadece resim içeren, aynı dosya büyüklüğündeki bir başka dosyanın gönderim süreleri birbirinden farklı olabilmektedir.

faks göndermeİçeriğini yukarıdaki resimde görebileceğiniz, 270 kb büyüklüğünde,çıktısı A4 boyutunda olan bir sayfa PDF dosyasını, bir Sabit hat numarasına faks olarak gönderebilmek için 36 saniyelik bir görüşme yapılmaktadır.

faks gönderme

İçeriğini yukarıdaki resimde görebileceğiniz, 1,45 Mb büyüklüğünde,çıktısı A4 boyutunda olan bir sayfa PDF dosyasını, bir Sabit hat numarasına faks olarak gönderebilmek için 323 saniyelik bir görüşme yapılmaktadır.

Toplu gönderimlerde bulunmadan önce, tek bir numaraya faks göndererek, dosyanın gönderilmesi için yapılan aramanın süresini faks detayından öğrenerek, ne kadar kontör harcanacağını hesap etmenizi tavsiye ederiz.Gönderim için aranan numara bir faks cihazı olmayabilir.Yanıt olarak bir faks sinyali vermemiş olabilir.Bu durumda arama cevaplandıysa çağrı süresi kadar ücretlendirilmektedir.

Gönderim tamamlanmadan çağrı düşmesi durumunda, yapılan arama, çağrı süresi üzerinden ücretlendirilmektedir

Scroll to Top