Mesai saatleri özelliğinin ayarlanması nasıl yapılır ?

Kullanıcı panelinden, mesai saatleri özelliğini aktifleştirebilir, size uygun çalışma saatlerini belirleyebilirsiniz. Bu saatlerin dışında gelen çağrılara bir ses mesajı dinletebilir veya gelen çağrıyı bir dahiliye, bir çağrı gurubuna iletebilirsiniz.

  • Bulutfon Online İşlem Merkezinde Santral > Santral Numaraları sayfasından, Mesai saatleri özelliğini kullanmak istediğiniz numara için “Düzenle”ye tıklayınız.
Mesai saatleri özelliğinin ayarlanması nasıl yapılır ? 1
Mesai saatleri özelliğinin ayarlanması

Mesai saatleri özelliğinin ayarlanması

Mesai saatleri özelliğinin ayarlanması nasıl yapılır ? 2
Mesai saatlerini ayarlama
  • Bir öğle arası seçebilirsiniz. (Örnek: Yukarıdaki ekran görüntüsünde Pazar ve Cumartesi günleri hariç, tüm diğer günler için Mesai başlangıç saati 09:00, bitiş saati 18:00 olarak belirlenmiştir. Bir öğle tatili belirlenmemiştir.
  • Mesai saatleri dışında numaranızın hedefini seçiniz. Santralinize standart olarak tanımlı mesai saatleri menüsünü seçebilirsiniz.
  • Tabloda, günlerin başında bulunan tik işaretini kaldırarak, o günü tüm gün mesai dışı olarak işaretleyebilirsiniz. (Örnek : Aşağıdaki ekran görüntüsünde pazar günü tüm gün mesai saati dışıdır)
  • “Kaydet” düğmesi ile ayarları kayıt ediniz.
  • Mesai saatleri dışında kendi hazırlamış olduğunuz bir ses dosyası dinletmek isterseniz, kullanmak istediğiniz ses dosyası ile bir karşılama menüsü oluşturarak, mesai saatleri dışındaki numara hedefi olarak bu menüyü seçebilirsiniz. Karşılama menüsü oluşturma hakkında aşağıdaki bağlantıdan bilgi alabilirsiniz.

Karşılama Menüsü Oluşturma

Scroll to Top