Windows için X-Lite Kurulumu

Önemli Uyarı: Counterpath firması X-lite uygulamasını Bria markası altında güncelleştirerek dağıtımını durdurmuştur. Aşağıdaki bağlantıdan Bria kurulumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Uyarı: X-lite uygulaması Bulutfon tarafından geliştirilmiş bir uygulama değildir. Bulutfon, uygulamanın bilgisayarınıza kurulmasından ve kullanılmasından kaynaklı sorunlardan sorumlu değildir. X-lite Uygulaması sorunları için destek verilmemektedir. Sadece uygulamanın kurulumu hakkında bilgi verilmektedir.

Uygulama hakkında bağlantıdan destek alabilirsiniz. https://support.counterpath.com/

 • X-lite uygulaması bilgisayarınıza .Net Framework kurmaktadır. Kurulumda hata veriyor ise bilgisayarınızın yazılımı konusunda destek aldığınız kişilere sorunu iletmenizi rica ederiz.
 • Uygulama kurulduktan sonra Softphone > Account Settings e tıklayınız. Aşağıdaki açıklamalara uygun olarak bilgileri giriniz.

Account Name:  Adınızı  veya iş yeri ismini yazabilirsiniz. Türkçe karakter kullanmayınız.

User ID: Dahili numaranızı yazınız Örn: 1000

Domain: Bulutfon Kullanıcı panelinde, Santral > Dahililer de Dahili numarasının detayından görüntüleyebilirsiniz.

Password: Kullandığınız dahilinin şifresidir. Santral > Dahililer de Dahili numarasının detayından görüntüleyebilirsiniz.

Display Name: Dahiliyi tekrar yazınız

windows xlite kurulumu

Uyarı : Bu sayfadaki bilgiler (dahili,şifre,domain,sip host) örnek amaçlı hazırlanmıştır. Kurulum için yönetici panelinizdeki bilgileri kullanmalısınız.

 • Dahilinizin çevrim içi olup olmadığını kullanıcı panelinden Santral > Dahililer görebilirsiniz.Dahiliniz çevrim içi olduğu halde gelen aramalar düşmüyor ise
  • Santral numaranızın hedefi olan karşılama menüsünün, dahilinize hedef gösterildiğinden emin olunuz. Bağlantından bilgi alabilirsiniz
  • İnternet bağlantınızda UDP 5060 portu üzerinden trafik alınamıyor olabilir.
  • X-lite uygulamasında sorunu giderebilmek için Softphone > Account settings menüsüne gelinizx1
  • Transport kısmından “TCP” seçerek “OK” tuşuna basınızx2Sorun devam ediyor ise Bilgi bankamızdaki “Bağlantı ve görüşme sorunları” makalemizi incelemenizi öneririz.

Bu kılavuz size yardımcı oldu mu?

İlişkili Kılavuzlar

Scroll to Top