Bilişim Sektörleri İçin Dijital Santral Faydaları

startup

Bilişim Sektörleri İçin Dijital Santral Faydaları hakkında bu yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Analog hatlı telefonlara duyulan gereksinim ortadan kalkar.

Dünyanın her yerinden (internet üzerinden çalışan bir sistem olduğu için internet olması gereklidir)  cep telefonları, tabletler, dizüstü bilgisayarlar gibi cihazlara kurulacak yazılım sayesinde santrallerine bağlanabilir ve kullanabilirler.

Dijital santrallerde ayarların yapılması çok kolaydır.

İnternet Explorer gibi uygulamalar üzerinden, abonelik ayarları yapılabilir ve değiştirilebilir. Sesli mesajlar yüklenebilir, değiştirilebilir, dinlenebilir. Dahililer kaydedilir ve yönlendirme yapılabilir. Kaçan çağrılar raporlanabilir, kendilerine mail atılması sağlanabilir. Kolay bir arayüze sahiptir. Herkes kolaylıkla kendi dahililerini oluşturabilir ve kullanmaya başlayabilirler.

Farklı lokasyonlarda ofisleri olan bilişim firmaları için dijital santral faydalı olacaktır.

Farklı lokasyonlarda çalışan personelleri için analog santral kurma olanağı yoktur. Bütün çalışanlarını aynı ofis ortamında çalışıyorlarmış gibi hissettiren dijital santraller sayesinde, dahililer arası ücretsiz görüşme sağlarlar. Müşterileri aradığında tüm personele aynı numaradan ulaşabilme olanağı sağlar. Veya kışın kar yağdı çalışanlar ofise gelemedi, işte burada dijital santrallerin önemi büyük. Teknoloji firması olduklarından dolayı kolayca adapte olabilirler, ve bu sayede tasarruf sağlayabilirler.

Bilişim firmaları genellikle yazılım tabanlı olduğundan kolayca entegre olabilirler.

Bilişim Sektörleri İçin Dijital Santral Faydaları ndan bir diğeri de İletişim teknolojilerindeki gelişmelere kolayca entegre olabilmelerini sağlamasıdır. Dijital santraller Crm gibi programlara kolayca entegre olabilmektedir. Firmaların özel olarak ürettiği yazılımlara da kolayca entegre olabilmektedir. Yazılım firmaları bu yüzden dijital santralleri tercih edebilirler. Çünkü analog santrallerde entegre olabilme olanakları yoktur. 

http://api.bulutfon.com/docs adresinden API dokümanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Ses kayıt özelliği sayesinde performans ölçümü yapılabilir.

Çalışanların performans ölçümü, müşteri memnuniyeti vb. seçenekleri sunar. Ses kayıtlarını kolayca bilgisayarlarına indirebilirler. Yaşanılan herhangi bir olumsuz durumda indirilen ses kayıtları dinlenebilir, bu şekilde kolayca çözüme kavuşturulabilir..

Bilişim firmaları yenilenmeye açık olmalıdır.

Analog santral sistemleri yerine kurumlar artık dijital santraller kullanıyor. Analog santraller kesintisiz güç kaynağı veya jeneratöre bağımlı, kablo karışıklığı, yüksek bakım maliyetleri gerektirir. İnternet tabanlı çalışan dijital santraller gelişen teknolojiye açıktır. Teknoloji ile birlikte firmalarında ihtiyaçları gelişiyor ve bu ihtiyaçları ise gelişen dijital santraller karşılıyor. Gelişime açık teknoloji firmaları sayısız avantaj kazanıyor. Bilişim firmaları da analog santral kullanmak yerine dijital santrallere geçiş yapacaklardır. Böylece hem maliyetleri düşecek hemde dijital santrallerin gücüne kavuşacaktır.

Bir numaradan aynı anda birçok arama yapılabilmektedir.

Analog hatlar aynı anda bir arama yapma olanağı sunar. Tek numara üzerinden birçok arama yapmak istenildiğinde, PBX dediğimiz hat tanımlamaları yapılmaktadır. Bu da her alınan numara için ayrı bir ücret çıkarmaktadır. Sanal numaralar ise, tek numara üzerinden birçok görüşme yapılmasını sağlar. PBX gideri olmayan yeni bir hatta ücretsiz sahip olursunuz. Tüm aramalarda tek numara görünmesi ise bilişim firmalarının prestijini artırır ve daha kurumsal görünmesini sağlar.

Dijital santraller kolaylıkla kurulum yapılır.

Bilişim firmaları dijital santrallere geçmek istediklerinde, bunu kolaylıkla yapabilirler. Sadece firmalarının ihtiyacını çıkarıp buna göre bir santral oluşturabilirler. Bu işlem ise günlerce sürmemektedir. Numara taşıma işlemi de yapılabilmektedir. Bir operatörden başka bir operatöre geçiş yapıldığında, yeni operatörde hesap açılma işlemleri sürerken eski operatörde hesap kapanmaz. Yeni hesap açılana kadar sistem çalışır. Yeni hesap oluşturulup kullanmaya başlayınca eski hesap iptal olacaktır.

Az personel çok iş.

Bilişim firmaları dijital santral kullandıkları zaman daha az personel ile daha çok iş yapabilirler. Şöyle ki, bir sekretere ihtiyaç yoktur. Bunun yerine dijital santral oluşturup, firmanın ilgili departmanlarına aktarım sağlanabilir. Telefonlar meşgul iken kaçan bir çağrı raporlanabilir ve size mail düşmesi sağlanabilir. Buda firmalarının gücüne güç katabilir. Müşteri memnuniyetini arttırabilir. Personellerin performansını arttırabilir.

https://www.bulutfon.com/sanal-santral-fiyatlari/ adresinden hemen kayıt olabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top