Bulutfon’un özellikleri2019-02-08T15:06:43+00:00

0850’li Numaralar

Bulutfon sanal santraliniz ile birlikte ücretsiz olarak 0850 ile başlayan, konumdan bağımsız numaralar alabilirsiniz. 0850 alan kodu ile başlayan numaralar, coğrafi konum belirtmeyen, konumdan bağımsız hizmetler için kullanılır. 0850 numaralar, tüm Türkiye genelinde hizmet sunan şirketler tarafından, kurumsal bir görünüm elde etmek amacı ile tercih edilir.

İl Bazında Numaralar

Bulutfon’dan bulunduğunuz ilin alan kodu ile başlayan numaralar tahsis edebilirsiniz.Üstelik herhangi bir sabit ücret veya tahsis ücreti ödemezsiniz. Numara tahsis edebileceğiniz. İllerimiz:
İstanbul, Ankara, İzmir, Denizli, Bursa, Muğla, Antalya, Diyarbakır, Kocaeli, Gaziantep, Adana, Eskişehir, Kayseri Aydın, Konya, Manisa, Samsun, Mersin, Sinop illerine ait alan kodları ile numara tahsis edebilirsiniz.

Mevcut Numaranızı Taşıma

Müşterileriniz tarafından bilinen, yıllardır kullandığınız numaranızı değiştirmek istemiyorsanız ve Bulutfon’nun olağanüstü özelliklerinden faydalanmak istiyorsanız, numaranızı değiştirmeden operatörünüzü değiştirebilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan numara taşıma hizmeti ile, gerekli evraklar tarafımıza ulaştıktan sonra süreç bizim tarafmızdan işletilir ve işlem tamamlandığında numaranız Bulutfon’da çalışmaya başlar.

Karşılama Menüsü

Karşılama menüleri yani robot operatörler (IVR) oluşturarak, şirketinizin kurumsal kimliğini ön plana çıkarabilir, şirketinizi arayanların, aradıkları birime kolayca ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bulutfon’da santralinize tanımlı her bir numara için farklı karşılama menüleri oluşturabilir, tuşları farklı karşılama menülerine aktararak sonsuz sayıda kombinasyon uygulayabilirsiniz. Müşterilerinize hızlı ve sağlıklı bilgi verebildiğiniz gibi, çalışanlarınızın iş yüklerini de azaltırsınız.

Dahili Numaralar

Bulutfon’da tanımladığınız dahili numaralar kendi aralarında ücretsiz konuşurlar. Dahili numaraların tamamı konumdan bağımsız çalışır. Yani şirketinizin birden fazla ofisi bulunuyorsa, tek bir numarayı tüm ofislerinizde kullanabilir, tatilde, evde, dahası internet olan, dünyanın herhangi bir yerinde dahili numaranızı kullanabilirsiniz. Bulutfon’da santralinize tanımlı birden fazla numara var ise, her dahili dışarı doğru arama yaparken karşı tarafa hangi numaranın görüneceğini de siz seçersiniz.

Bekleme Müzikleri

Bulutfon’da sizi aryan müşterileriniz çağrı başlayana kadar arka planda müzik dinlerler. Standart olarak ücretsiz gelen bu bekleme müziklerini müşterilerimiz eğer isterlerse Bulutfon yönetim arayüzünden değiştirebilir. Şirketinize ait bir jingle veya yaptığınız kampanyaları bekleme müziklerini değiştirerek, arayan müşterileriniz beklemedeyken onlara dinletebilirsiniz.

Çağrı Grupları

Çağrı grupları, grup içerisinde tanımlı olan dahili numaraların, grup numarası arandığında aynı anda çalması özelliğidir. Bulutfon’da şirketinizde muhasebe, satış ve teknik destek gibi birimlerde görev yapan kişiler için ortak çağrı grupları oluşturabilir, karşılama menüsünde hedef olarak tanımlayabilir, arayan müşterilerinizin çağrı grupları sayesinde aradıkları birime en hızlı ve doğru şekilde ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca personeliniz de arayan müşterilerinizi doğru birimlere yönlendirmek için fazladan telefon görüşmesi yapması ve telefonda fazladan zaman harcamasına da gerek kalmaz.

Limitsiz Dış Hat

Analog hatlardan farklı olarak Bulutfon’da, eş zamanlı birden fazla arama alabilir ve arama yapabilirsiniz. Üstelik birden fazla eş zamanlı arama almak veya yapmak için ayrı ayrı abonelikler, fazladan bir ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Bu sayede sizi arayan müşterileriniz hiçbir zaman telefonunuzu meşgul duymayacaktır. Tüm dahili numaralarınız telefonla görüşmesi yapsa dahi, müşterileriniz sizi aramaya devam ettiklerinde bir dahili numara, müsait oluncaya kadar arka planda bekleme müziği dinler.

Ses Kayıt Sistemi

Ses kayıt sistemi ile gelen ve giden tüm aramaları kayıt altına alabilir, hizmet kalitenizi takip edebilir veya müşterilerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Ayrıca tüm görüşme ses kayıtlarını bir yıla kadar sanal santralinizde saklayabilir, istediğiniz zaman kendi bilgisayarınızda indirerek arşivleyebilirsiniz. Bulutfon küçük paketi dışında kalan tüm paketlerde standart olarak ses kayıt sistemini sunmaktadır.

3’lü Konferans

Bulutfon’da aynı anda 2 dahili numara ve bir harici numara konferans görüşmesi yapabilir. Bunun için konferans numarasına, bir çok santral komutunu ezberlemenize gerek yoktur. Üçlü konferans yapmak sadece iki numaradan ibarettir. Konferans görüşmesi yaparken normalden farklı bir ücretlendirme söz konusu olmaz.

Mesai Saatleri

Bulutfon sanal santral sisteminde, eğer isterseniz haftalık çalışma günlerini ve mesai saat aralıklarını seçerek, mesai dışında sanal santralinizin gelen aramaları farklı şekillerde cevaplamasını sağlayabilirsiniz. Örneğin, mesai saatleri dışında farklı bir karşılama menüsü gelen aramaları karşılayabilir veya mesai saatleri dışında gelen aramaları sadece bir dahiliye yada çağrı grubuna yönlendirebilirsiniz.

Arama Yönlendirme

Bulutfon sanal santral sisteminde, eğer isterseniz dahili numaranızı ulaşılamaz durumdayken (meşgul, kapalı veya cevap vermiyor ise) veya sürekli olarak, harici bir numaraya, farklı bir dahiliye, çağrı gurubuna yada bir karşılama menüsüne yönlendirebilirsiniz. Arama yönlendirme özelliği santral içi bir dahili, çağrı grubu veya karşılama menüsüne yönlendirilirken ücretsiz, harici bir numaraya yönlendirme yaparken ücretli olarak yapılmaktadır. Ücret, yönlendirilen numaranın konuşma tarifesi üzerinden ücretlendirilir.

Arama Raporları

Diğer operatörlerden farklı olarak, detaylı arama raporu almak Bulutfon’da ücretsizdir. Aynı zamanda sanal santral yönetim panelinde arama raporları anlık olarak gösterilir. Arama raporlarını dahili, grup ve karşılama menüsü olarak görüntülenebilir, bu sayede arayanların, hangi yollar ile size bağlandığını görebilirsiniz. Bulutfon arama raporları oldukça fazla detay içermektedir, örneğin telefon görüşmesinde ilk önce telefonu kapatan tarafı dahi arama raporlarından görebilirsiniz.

Sesli Mesaj Kutusu

Sesli mesaj sistemi ile her zaman erişilebilir olursunuz. Bulutfon’da dahili numaranız arandığında cevap veremiyorsanız yada dahili numaranız çevirim dışı olduğunda sizi arayanlar sesli mesaj bırakabilirler. Bırakılan bu sesli mesajlar dahili numaranıza tanımlı e-posta adresinize WAV dosya formatında gönderilir. Eğer internet bağlantısının olmadığı bir ortamdaysanız kendi santralinizi arayarak, dahili numaranızı ve sesli mesaj şifrenizi girerek uzaktan da sesli mesajlarınızı dinleyebilirsiniz.

Faks Gönderme

Bulutfon Santralinizden, herhangi bir fiziksel cihaza ihtiyaç duymadan faks gönderebilirsiniz.  Faks gönderimi için yapılan arama, konuşma tarifesi üzerinden ücretlendirilir. Santralinize ekli her numara üzerinden faks gönderebilirsiniz.Birden fazla numaraya, tek gönderimde, toplu olarak faks gönderebilirsiniz.

Faks servisimiz tüm vergiler dahil 29,00 TL’dir. Faks gönderimi için konuşma paketiniz veya TL bakiyeniz olması gerekmektedir. 

Faks Alma

Bulutfon Santralinizde tanımlı her numara üzerinden, herhangi bir ayar yapmadan, size gönderilen faksları otomatik olarak alabilirsiniz. Ayrıca santralinizde tanımlı, istediğiniz bir numarayı, sadece faks sinyali verecek şekilde ayarlayabilirsiniz.Numaranıza gönderilen fakslar, kullanıcı paneli üzerinden tanımlayabileceğiniz E- posta adresine gönderilir. İsterseniz kullanıcı panelimizden de gelen faksları görüntüleyebilirsiniz.

Faks alımlarında konuşma paketi veya TL bakiyeniz düşmez. 

E-posta ile Faks Gönderme

Bulutfon’da, yetki verdiğiniz e-posta adresleri üzerinden e-posta atarak faks gönderebilirsiniz.

SMS Gönderme

Bulutfon’da, firmanızın kurumsal kimliğini temsil edecek SMS başlıkları oluşturarak, kişilere SMS gönderebilir,tanıtımlarınızı en etkili şekilde iletebilirsiniz.Ekonomik SMS paketlerimiz ile tanıtım maliyetlerinizi düşürürken,SMS başlıkları ile firmanızın prestijini arttırırsınız.

Toplu SMS Gönderme

Toplu SMS ile firmanızın tanıtımlarını, ulaşmak istediğiniz kitlelere kolayca iletebilirsiniz.Kullanıcı panelinizden kişi listeleri içeren Excel dosyaları ile toplu SMS lerinizi kolayca gönderebilirsiniz.

Bulut Tabanlı Alt Yapı

Bulutfon sanal santral sistemi bulut bilişim teknolojisini kullanır. Yatayda genişleyebilen sistemi sayesinde milyonlarca aboneye ulaşması durumunda dahi performansından asla ödün vermez. Bulut tabanlı olmasından dolayı fiziksel bir donanıma bağlı çalışmaz. Bu nedenle yüksek erişilebilirliği olan, güvenli bir hizmet alırsınız.

Ölçeklendirilebilirlik

Bir çok operatörde kontör atış periyodu kavramı vardır, genellikle 60 saniye olan kontör atış periyodu, 61 saniyelik bir görüşmede sizin 120 saniye görüşme yaptığınızı varsayar. Bulutfon’da kontör atış periyodu bulunmaz, tüm görüşmeler saniyelik ücretlendirilir. Her yöne paketleri bulunmaz, herhangi bir paket için taahhüt vermeniz gerekmez. Bulutfon tam anlamı ile ölçeklendirilebilir bir hizmet sunar.