IP Telefonlar

IP telefonlar VOIP desteği olan telefonlardır. Aşağıda belirtilen IP telefonlar abonelerimiz tarafından en çok tercih edilen ve sorunsuzca kullanılan IP telefonlardır.

Ayrıntılı bilgi almak için bir uzmanımızla görüşebilirsiniz.

IP Telefonlar 1

Yealink

Yealink T21 E2

IP Telefonlar 2

Yealink T19 E2

IP Telefonlar 3

Gigaset

Gigaset N510 IP Pro Baz İstasyonu

IP Telefonlar 4

Gigaset A540 IP Dect Telefon

IP Telefonlar 5

Grandstream

Grandstream GXP 1610

Grandstream GXP 1610

Grandstream GXP 1625

IP Telefonlar 6

IP Telefonlar ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bulutfon’da hangi IP telefonları kullanabilirim?

SIP protokolü destekleyen tüm cihazları Bulutfon’da kullanabilirsiniz. SIP (Session Initiation Protocol) (Oturum Başlatma Protokolü) VOIP telefon aramalarını başlatmak ayarlamak ve bitirmek için kullanılan en yaygın işaretleşme protokolüdür.

Kaç adet SIP hesabı olmalı?

Bir çok IP telefon birden fazla SIP hesabı desteklemektedir. Bazı cihazlar 6 hesaba kadar desteklemektedir. Aynı anda birden fazla Dahili (iç hat) kullanmanız gerekli ise cihaza kaç adet SIP hesabı kurulabildiğine dikkat ediniz.

Kablolu mu, Dect (Telsiz) mi almalıyım?

Kişisel ve kullanım tercihinize göre size uygun modelleri tercih edebilirsiniz. Yoğun masa başı kullanım için hem performans, hem de pil süresi dikkate alınır ise kablolu cihazları öneririz.
Ofis içinde farklı konumlarda da kullanmayı düşünüyorsanız Dect (telsiz) telefonlar daha kullanışlı olabilir. Dect telefonları aynı baz istasyonunda birden fazla el cihazı alarak kullanabilirsiniz. Bu durumda aynı baz istasyonundan aynı anda yapılabilecek görüşme sayısına dikkat etmenizi öneririz . Bazı baz istasyonu modelleri aynı anda sadece 2 çağrıya izin vermektedir.

Kodek nedir? Bulutfon’da hangi kodekler kullanılmaktadır?

Kodek, dijital ortamda kullandığımız video ya da ses dosyalarını sıkıştırma ya da açma işlevini yerine getirir. Bulutfon’da ses için G711U, G711A, G722 kodekleri kullanılır.

IP telefonlarda çağrı aktarma, çağrı çekme, beklemeye alma gibi özellikler bulunur mu?

Bir çok cihaz çağrı aktarma, çağrı çekme, beklemeye alma gibi özellikleri destekler. Bulutfon’da, santral özelliği olarak, cihaz desteklemese bile, her cihaz da bir kısa kod tuşlayarak kullanabilirsiniz. Çağrı aktarma için *1, çağrı çekme için *88, beklemeye almak için *3 kısa kodunu kullanabilirsiniz.

Nasıl kurabilirim?

Kullanıcı ara yüzlerinden, sunucu ve kullanıcı bilgilerini girerek kolayca kurabilirsiniz. Konu hakkında aşağıdaki bağlantıda bulunana bilgi bankasından daha detaylı bilgi alabilir, her türlü konuda teknik destek için destek@bulutfon.com adresinden veya 08508850000 nolu telefon numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Scroll to Top