IP Telefonlar

IP telefonlar VOIP desteği olan telefonlardır. Aşağıda belirtilen IP telefonlar abonelerimiz tarafından en çok tercih edilen ve sorunsuzca kullanılan IP telefonlardır.

IP Telefonlar 1
Table Of Contents

Yealink T21 E2

Yealink T21 E2 IP Telefon

Yealink T19 E2

Yealink t19 IP telefon

Gigaset

Gigaset N510 IP Pro Baz İstasyonu

Gigaset N510

Gigaset A540 IP Dect Telefon

Gigaset A540

Grandstream

Grandstream GXP 1610

Grandstream GXP 1610

Grandstream GXP 1625

 Grandstream GXP 1625

Sık sorulan sorular

Bulutfon’da hangi IP telefonları kullanabilirim?

SIP protokolü destekleyen tüm cihazları Bulutfon’da kullanabilirsiniz. SIP (Session Initiation Protocol) (Oturum Başlatma Protokolü) VOIP telefon aramalarını başlatmak ayarlamak ve bitirmek için kullanılan en yaygın işaretleşme protokolüdür.

Kaç adet SIP hesabı olmalı?

Bir çok IP telefon birden fazla SIP hesabı desteklemektedir. Bazı cihazlar 6 hesaba kadar desteklemektedir. Aynı anda birden fazla Dahili (iç hat) kullanmanız gerekli ise cihaza kaç adet SIP hesabı kurulabildiğine dikkat ediniz.

Kablolu mu, Dect (Telsiz) mi almalıyım?

Kişisel ve kullanım tercihinize göre size uygun modelleri tercih edebilirsiniz. Yoğun masa başı kullanım için hem performans, hem de pil süresi dikkate alınır ise kablolu cihazları öneririz.
Ofis içinde farklı konumlarda da kullanmayı düşünüyorsanız Dect (telsiz) telefonlar daha kullanışlı olabilir. Dect telefonları aynı baz istasyonunda birden fazla el cihazı alarak kullanabilirsiniz. Bu durumda aynı baz istasyonundan aynı anda yapılabilecek görüşme sayısına dikkat etmenizi öneririz . Bazı baz istasyonu modelleri aynı anda sadece 2 çağrıya izin vermektedir.

Kodek nedir? Bulutfon’da hangi kodekler kullanılmaktadır?

Kodek, dijital ortamda kullandığımız video ya da ses dosyalarını sıkıştırma ya da açma işlevini yerine getirir. Bulutfon’da ses için G711U, G711A, G722 kodekleri kullanılır.

IP telefonlarda çağrı aktarma, çağrı çekme, beklemeye alma gibi özellikler bulunur mu?

Bir çok cihaz çağrı aktarma, çağrı çekme, beklemeye alma gibi özellikleri destekler. Bulutfon’da, santral özelliği olarak, cihaz desteklemese bile, her cihaz da bir kısa kod tuşlayarak kullanabilirsiniz. Çağrı aktarma için *1, çağrı çekme için *88, beklemeye almak için *3 kısa kodunu kullanabilirsiniz.

Nasıl kurabilirim?

Kullanıcı ara yüzlerinden, sunucu ve kullanıcı bilgilerini girerek kolayca kurabilirsiniz. Konu hakkında aşağıdaki bağlantıda bulunana bilgi bankasından daha detaylı bilgi alabilir, her türlü konuda teknik destek için destek@bulutfon.com adresinden veya 08508850000 nolu telefon numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için bir uzmanımız sizi arasın!

  Not: Satış ekibimiz sadece hafta içi çalışmaktadır.

  Eğer IP Telefonlar hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız. Sizleri uzman bir arkadaşımız arayıp

  1. Sorularınızı cevaplayabilir
  2. Dijital faks sistemi firmanız için uygun mu analiz yapabilir
  3. Talep ederseniz sizlere kısa bir demo yapabilir

  Detaylı bilgi istiyorsanız formu doldurmanız yeterlidir.

  Scroll to Top