Sanal Santral Servisinin Uzaktan Çalışma Süreçlerine Katkısı

Teknolojinin gelişimi ile beraber çalışma kültürümüz de değişiyor. Artık uzaktan çalışma, evden çalışma gibi yeni iş yapış şekilleri ile tanışıyoruz. Uzaktan çalışma, adapte olabilen işletmeler için üretkenlik, verimlilik ve maliyet konularında avantajlar sağladığı artık herkesin kabul ettiği bir gerçek. Ancak iyi planlanmadığı ve doğru araçlar kullanılmadığı zaman bu avantajlar kaybolabilir, hatta mevcut düzen de sarsılabilir. Uzak çalışanların müşteriler ve ekip ile iletişiminin kesintisiz olması bu açıdan çok önemli. İşte bu noktada Bulutfon sanal santral servisi devreye giriyor.

Kurumsal kimliğe katkı

Uzaktan ya da evden çalışma, kurumsal kimliği zedeleyen bir olgu gibi görünebilir. Erişmek istediğiniz kişiye cep telefonundan erişmek, kartvizitinize mobil numaranızı yazmak, ilk intiba açısından yanıltıcı olabilir. Birçok müşteri, bir firma ile ilk irtibata geçeceğinde sorguladığı ilk bilgi irtibat telefonudur. Kurumsal kimliğe katkı yapması açısından, sanal santral servisiniz ile beraber kurumsal 0850’li numaralarımızı kullanabilir, isterseniz adresinize uygun yerel numaranızı da santralinize ekleyebilirsiniz. Bulutfon numara bloklarında birbirini sıralayan ya da özel anlam ifade eden birçok premium numara da kullanımıza hazır. Bu ilk izlenim açısından firmanıza büyük avantaj sağlayacaktır.

Konumdan bağımsız çalışabilme

Adı üzerinde uzaktan çalışma, alışılagelmiş ofis ortamından uzakta, evinizde, bir otelde, yurtdışında, belki de yolculuk sırasında çalışabilmeniz anlamına geliyor. Ancak mobil durumda olmanız, ofis telefonunuzun cevaplanmayacağı anlamına gelmez. Bulutfon size gelen çağrıları mobil uygulamamız üzerinden internete bağlı olduğunuz her noktadan size ulaştırır, isterseniz ulaşılamaması durumunda mobil telefonunuza yönlendirir. Böylelikle müşterileriniz kurumsal irtibat numaranızdan size her yerde ulaşabilirler. Siz de kişisel mobil numaranızı müşterileriniz ile paylaşmak durumunda kalmazsınız.

Otomasyon avantajı

Bulutfon sanal santral servisini bazı işleri otomasyona dökmek ve belirli iş düzenlerini otomatik uygulamak için kullanabilirsiniz. Mesai saatleri özelliğimiz ile çalışma saatleriniz bittiğinde santraliniz otomatik olarak belirlediğiniz ses mesajını müşterilerinize dinletecektir. Eğer isterseniz mesainiz dışında sizi arayan müşteriniz size eposta yolu ile raporlanabilir. Webhook, API ve BFXM ile santral sistemimize programatik olarak erişerek, kullandığınız sistemler ile Bulutfonu entegre edebilirsiniz. Bu size zaman kazandırdığı gibi bazı zaman gerektiren işleri otomasyona dökmenize de yardımcı olabilir. Örneğin müşterilerinize telefonda verilmesi gereken rutin bilgileri otomatik çağrı özelliğimiz ile kolayca verebilirsiniz. Veya BFXM entegrasyonu ile CRM veritabanınızdan ayapacağınız sorgulara göre gelen çağrıları ilgili personelinize yönlendirebilirsiniz.

Raporlama avantajı

Uzaktan çalışan personelinizin hangi müşteriniz ile ne kadar görüştüğünü, bunun aylara göre dağılımını rahatça alabilirsiniz. Ayrıca müşterileriniz ile personelinizin yaptığı görüşmeler kayıt altında olduğu için, iletişim kalitenizi ölçebilmek için gerekli veri elinizin altında olacaktır. Eğer kurumsal hattınıza gelen çağrı bir personelinizce cevaplanmaz ise size bunu kaçan çağrı epostaları ile raporlayabiliriz. 

Maliyet avantajı

Tüm bu avantajlarına rağmen alışılagelmiş kutu çözümlere kıyasla Bulutfon size çok uygun ücretleri ile bu servisi sunar. Herhangi bir gizli maliyet ile karşılamadığınız gibi, kutu çözümlerde olduğu gibi yıllık bakım onarım maliyetlerinden de kaçınmış olursunuz. Kiralanan bir servis olduğu için de yatırım maliyeti nerede ise sıfırdır. Ayrıca piyasadaki SIP uyumlu ip telefon ekipmanlarının bir çoğu ile de çalışabilen Bulutfon, mevcut yatırımınızın korunmasına da katkıda bulunur. Bulutfon ile uyumlu IP telefon cihazlar ve uygulamalar için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilrisiniz.

Bulutfon olarak biz de uzaktan çalışma prensiplerini benimseyen bir firmayız. Firmamızda bir çok pozisyondaki arkadaşlarımız uzaktan çalışmaktalar. Bu süreçler ile alakalı sorularınız ve önerileriniz için bize yazın.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top