Dahililer

Her kullanıcı için bir iç hat ( Dahili ) numarası tanımlayabilir, gelen ve giden çağrıları dahili bazında yönetebilirsiniz. Çevrimiçi dahililer arasında, konumdan bağımsız olarak ücretsiz konuşabilirsiniz.

Dahililer Genel Görünüm

Her kullanıcı için bir iç hat (dahili) numarası kullanabilirsiniz

Dahililer, kullanıcıların santral içinde kullanacakları iç hat numaralarıdır. Dış hat numaranız arandığında ilgili kişinin iç hat numarasını tuşlanarak bağlanmasını sağlayabilirsiniz.

  • Çevrim içi dahililer, aynı konumda olmasalar bile, dahili numaralarını arayarak, ücretsiz birbirleri ile görüşebilirler.
  • Dahiler için yurt içi, yurt dışı ve GSM yönüne arama yetkilerini anlık olarak yönetebilirsiniz.
  • Akıllı telefonlar için Bulutfon uygulamasını kurarak internet bağlantınız üzerinden dahilinizi kullanabilirsiniz.
  • Çağrı aktarma, çağrı çekme, telesekreter gibi santral komutlarını çevrim içi dahiliniz üzerinden tuşlama yaparak kullanabilirsiniz.
  • Dahilinize ulaşılamadığında bir başka dahiliye, bir menüye, bir çağrı grubuna veya telefon numaranıza yönlendirebilirsiniz. (Harici bir numaraya yapılan yönlendirmeler konuşma tarifesi üzerinden ücretlendirilmektedir.)
  • Dahililerin kullanımlarını raporlayabilirsiniz.

Dahililer ekran görüntüleri

Dahili Listeleri
Dahili Düzenleme Sayfası

Dahililer ile ilgili sıkca sorulan sorular

Dahililer hangi cihazlarda kullanabilirim?

Akıllı telefonlar için Bulutfon uygulaması ile, Bilgisayarınıza kuracağınız Softphone’lar ile, IP telefonlar, FXS Cihazları gibi SIP protokolleri destekleyen cihazlar ile kullanabilirsiniz.

Aynı dahiliyi birden çok cihazda kullanabilir miyim?

Kullanmanızda herhangi bir engel olmamakla birlikte, kullandığınız ağ ve internet bağlantısı nedeni ile sorun yaşayabilirsiniz. Bu sebeple her cihaz için farklı bir dahili kullanarak ulaşılamadığında çağrının bir diğerine yönlendirilmesini sağlayabilirsiniz.